1.229 gösterim
38,41 viral puan

Ebola Salgını Gün Geçtikçe yayılıyor!

Tedavisi olmayan ebola virüsü şu ana kadar 900 üstünde can aldı.
FatihUlugüler 09.08.2014 saat 21:08
 1. 1.

  Liberya Sağlık Bakanı Augustine Kpehe Ngafuan, doktor ve sağlık çalışanlarından bazılarının Ebola virüsü kaptığını ya da karantina altına alındığını, bazılarının ise işinden ayrılmak zorunda kaldığını belirterek, "Sağlık sistemi çöküyor" ifadesini kullandı.
  Ngafuan, hastaların toplu halde öldüğünü, bu durumun uzun vadedeki sonuçlarından endişe duyulduğunu vurguladı.
  Sıtma, ishal gibi tedavi edilebilen hastalıklara yakalananların virüs kapma korkusuyla sağlık merkezlerinden ayrıldığını ifade eden Ngafuan, bu hastalıklardan ölümlerin Ebola'dan ölümden 3-4 kat fazla olabileceğine de dikkati çekti.
  Sağlık Bakanı Ngafuan, ülkede tüm ekonomik faaliyetin durduğunu, okulların kapalı olduğunu, birçok kişinin karantina altına alındığını ve çalışamadığını da ifade etti.
  Ebola salgınından önce Liberya zaten sağlık alanında çok yetersizdi. Salgının başladığı şubat ayında ülkede 4 milyon kişiye sadece 50 doktor düşüyordu.
  Dünya Sağlık Örgtü'nün son verilerine göre, Gine, Sierra Leone ve Nijerya'yı da etkileyen Ebola salgını nedeniyle 930 kişi öldü. Salgın Liberya'da 282 can aldı.
  Liberya Devlet Başkanı Ellen Johnson Sirleaf ölümcül Ebola virüsü ile mücadele kapsamında önceki gün olağanüstü durum ilan etmişti.
  Kaynak: AA
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 32 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.193 gösterim
 • Viral Puan: 38,41