1.384 gösterim
35,49 viral puan

Yeni Teknik Direktör İsmail Kartal!

Sarı-lacivertli takımda dört yıldır antrenörlük görevi yapan Kartal, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 1907 tribün salonunda düzenlenen törende, yeni görevi için sözleşmeye imza attı.
FatihUlugüler 09.08.2014 saat 21:45
 1. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Genel Sekreter ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu ve Fenerbahçe Kulübü Üst Yöneticisi Hasan Hakkı Yılmaz'ın da katıldığı imza törenini, salonda çok sayıda yönetici de takip etti.

  Kartal, imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

  "Yöneticilerime bana bu görevi layık gördükleri için çok teşekkür ediyorum. Bu göreve gelmek için çok uğraştım, çok çalıştım, çok sabrettim, çok bekledim. Bir değişiklik oldu. Profesyonel hayatta böyle değişiklikler, ayrılıklar olabiliyor. 18-19 yıldır antrenörlük yapıyorum. 7 takımda teknik direktörlük yaptım. Yerli ve yabancı hocaların yanında yardımcılık yaptım. 3 yıl Aykut hocayla, son bir yıldır da Ersun hocayla çok büyük başarılar yakaladık hep beraber. Fenerbahçeme çok daha büyük başarılar kazandırmak, hep beraber, inanarak, kenetlenerek yolumuza devam etmek için bu görevi kabul ettim."

  Başkan Aziz Yıldırım ise yaptığı konuşmada, İsmail Kartal'ı "camianın çocuğu" değerlendirmesiyle değil, bu görevi hak ettiği için teknik direktörlüğe getirdiklerini vurgulayarak şunları söyledi:

  "Bir laf vardır hep söyleriz; 'camianın içinden, camianın çocuğu, camianın bilmem neyi' diye. Hayır. Sayın İsmail Kartal Fenerbahçe Spor Kulübü'nde teknik direktörlüğü hak etmiş bir spor adamıdır. Öyle bizim çocuğumuz şeyiyle bakmıyoruz bu işe. İki üç gündür beraber çalışma yaptık. Hem spor kulübü hem Futbol A.Ş. yönetimleri bir araya gelip her türlü değerlendirmeyi yaptık. Sayın İsmail Kartal ile Fenerbahçe Spor Kulübü futbol takımını yürütmeye karar verdik" şeklinde konuştu.duruşu, bugüne kadar elde ettikleri ve bilgi birikimi olacaktır. Beni bu göreve layık gören herkese çok çok teşekkür ediyorum. Geceme gündüzüme katarak çalışacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Hayırlı olsun."

  Kartal, teknik kadroyu nasıl şekillendireceği yönündeki soruya şöyle yanıt verdi:

  "Biz burada bir ekip olarak devam ediyoruz. İki gündür Fatih ve Zeki hoca bize katıldı. Beş kişilik bir ekip olarak devam ediyoruz. Yakın temasta olduğum arkadaşlar aracılığıyla yurt içi ya da yurt dışından bir ya da iki yardımcı daha getirmeyi düşünüyorum."

  Takım sizce hazır mı sorusuna ise "Takım şu anda çok olmasa da hazır gibi görünüyor. Lige kadar hazırlayabileceğimi düşünüyorum" diye cevap verdi.

  "Zor anlarda inisiyatif alan birisiniz, bu zorlukları nasıl kaldıracaksınız, neler düşünüyorsunuz" sorusuna ise "Ben bu camianın içinde yaşayan biriyim. Bu zorlukların üstesinden yaşaya yaşaya gelmeyi bildiğimiz için bunu bir zorluk olarak değil bir şans olarak görüyorum."

  "Bu takım şampiyon olur diyebilir misiniz?" sorusuna ise "Çok karakterli oyunculardan kurulu bir takıma sahibiz. Bunun için antrenörlük döneminde de onlarla çok yakın ve mesafeli diyaloglarım olmuştu. Bunu teknik direktör olarak da devam ettirmek istiyorum" diye yanıt verdi.

  Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın toplam zararı

  Hollanda basını

  İsmail Kartal'ın, Fenerbahçe'de teknik direktörlük görevine getirilmesi, Hollanda medyasında da yer buldu.

  "Kartal Fenerbahçe'nin yeni antrenörü" başlığıyla haberi veren NOS televizyonu, 2010 yılından bu yana sarı-lacivertlilerde teknik direktör yardımcılığı yapan İsmail Kartal'ın, başkan Aziz Yıldırım ile yaşadığı sorundan dolayı görevinden ayrılan Ersun Yanal'ın yerine getirildiğini duyurdu.

  Kartal'ın futbolculuk kariyerine de dikkat çekilen haberde, "Dirk Kuyt'ın takımı sezona 31 Ağustos'taki Karabükspor maçıyla başlayacak" ifadeleri kullanıldı.

  Ülkenin en yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf da haberi, "Dirk Kuyt'ın yeni antrenörü" başlığıyla duyurdu. Haberde, Kartal'ın, lig şampiyonu Fenerbahçe'de hafta sonunda görevinden ayrılan Ersun Yanal'ın yerine getirildiğine dikkat çekildi.

  AD gazetesi ise "Yardımcı Kartal, Fenerbahçe'de Kuyt'ın yeni antrenörü" başlığını kullandığı haberde, 53 yaşındaki İsmail Kartal'ın, 3 yıl Aykut Kocaman, 1 yıl da Ersun Yanal'ın yardımcısı olarak görev yaptığını hatırlattı.

  Voetbal International adlı internet sitesi de "Kartal, Kuyt'ın antrenörü" başlığıyla haberi okuyucularına duyurdu.

  Kaynak : DHA
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 39 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.337 gösterim
 • Viral Puan: 35,49